Lojistik

SRC 5 – ADR / Tehlikeli Madde Taşımacılığı – Gelişmiş Eğitim

Uluslararası / Ulusal Tehlikeli Madde Taşımacılığı yapan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından alınmış ve geçerlilik tarihi olan SRC 5 Belgeleri bulunan sürücüler bu kursa katılabilirler. Bu durumda SRC 5 belge tarihinin dört yılı doldurmuş olması ve son kullanma tarihininin geçmemiş olması gereklidir. SRC 5 belgesinin orijinali mutlaka eğitime getirilmelidir. Başvurunuzu buradan yapabilirsiniz.

Kimler Katılabilir; Uluslararası / Ulusal Tehlikeli madde taşımacılığı yapacak olan tüm araç sürücüleri bu eğitime katılabilirler.

Eğitim Konuları: · Genel Kanunlar · Genel Tehlike Özellikleri · Evraklar · Araç ve Taşıma Şekilleri, Donanımlar · İşaretleme, Etiketleme · Taşımanın Gerçekleştirilmesi · Yetkililer ve Sorumlulukları · Acil Durum Uygulamaları

Sınav: Kurs sonunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yazılı sınav yapılacaktır. Sınavlar belirli aralıklarla yapılacak olup, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca sınav günleri belirlenecektir. Sınav süresi 30 dakikadır. Sınavda 15 soru uygulanmakta olup en az 11 doğrunun bilinmesi başarılı olmak için yeterlidir.

Sonuç: Yapılan yazılı sınavda başarılı olan sürücülerinSRC 5 – ADR / Tehlikeli Madde Taşıma Sertifikaları Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca son kullanma tarihi yenilenmiş olarak verilecektir.Bu sertifikalar 5 yıl süre ile Türkiye’de ve Tüm ADR ülkelerinde (47 ülke ) geçerlidir.

Süre: 1,5 Gün Kurslara aralıksız katılım şartı bulunmaktadır.

Başvuru Evrakları

Nüfüs cüzdanı Fotokopisi ( T.C. Kimlik no’lu olarak )
Ehliyet ve SRC 5 Temel Eğitim Belgesi Fotokopisi
Vesikalık Fotograf ( 2 Adet )

SRC5 Gelişmiş Eğitim
Copyright © 2011 SRC5 Belgesi - SRC5 Eğitimi - Tehlikeli Madde Taşımacılığı ADR Sürücü Belgesi - LOGIMEX Üyesidir.
Her Hakkı Saklıdır. İçeriği Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.