Lojistik

SRC 5 – ADR / Tehlikeli Madde Taşımacılığı – Gelişmiş Tanker Eğitimi

Bu eğitimin amacı, Tehlikeli Maddelerin Tanker ile daha güvenli ve bilinçli yapılmasını sağlamaktır. Bu eğitim de sürücüler tamamen tanker ile Tehlikeli Madde Taşımacılığının konularında gerekli teknik ve teorik olarak bilgi almaktadırlar. Daha önce temel eğitime katılmış ve SRC 5 – Temel Eğitim Sertifikasını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından almış olan tüm araç sürücüleri istedikleri takdirde bu eğitime katılabilirler. Fakat dikkat edilmesi gereken konu her zaman temel eğitim belgesinin son kulanım zamanı dikkate alınır . SRC 5 / ADR Temel Eğitim belge numarasının mutlaka bildirilmesi gereklidir. Tanker eğitimi başvurularınızda SRC 5 belgenizin numarasını mutlaka bize iletiniz.

Kimler Katılabilir: Uluslararası / Ulusal Tehlikeli madde taşımacılığı yapacak olan tüm Tanker araç sürücüleri bu eğitime katılabilirler. Geçerli SRC 5 / ADR Temel Eğitim Sertifikası sahibi olunması yeterlidir.

Eğitim Konuları: · Evraklar · Araç ve Taşıma Şekilleri, Donanımlar · İşaretleme, Etiketleme, İkaz Levhası ile Araçların Donatılması · Taşımanın Gerçekleştirilmesi· Yetkililer ve Sorumlulukları · Acil Durum Uygulamaları

Yazılı Sınav: Kurs sonunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yazılı sınav yapılacaktır. Sınavlar belirli aralıklarla yapılacak olup ,Ulaştırma Bakanlığınca sınav günleri belirlenecektir. Sınav süresi 45 dk olup sınavda başarılı olabilmek için 24 sorunun en az 20′si doğru cevaplanmalıdır.

Sonuç: Yapılan yazılı sınavda başarılı olan sürücülerin SRC 5 – ADR / Tehlikeli Madde Taşıma Sertifikaları Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca düzenlenecektir. Bu sertifikalar 5 yıl süre ile Türkiye ‘de ve Tüm ADR ülkelerinde (47 ülke ) geçerlidir.

Süre: 1,5 Gün Kurslara aralıksız katılım şartı bulunmaktadır. Bu süre eğer Temel eğitim ile beraber aynı zamanda Tanker eğitimi yapılıyorsa 4 gündür.

Başvuru Evrakları

Nüfüs cüzdanı Fotokopisi ( T.C. Kimlik no’lu olarak )
Ehliyet ve SRC 5 Temel Eğitim Belgesi Fotokopisi
Vesikalık Fotograf ( 2 Adet )

SRC5 Belgesi Tanker Eğitimi
Copyright © 2011 SRC5 Belgesi - SRC5 Eğitimi - Tehlikeli Madde Taşımacılığı ADR Sürücü Belgesi - LOGIMEX Üyesidir.
Her Hakkı Saklıdır. İçeriği Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.